שעוני אוריס בישראל
שעוני וולקן בישראל
03-6414073
 
 

Vulcain-Watches   Vulcain CEO .Renato A. Vanotti

ראיון עם רנאטו ואנוטי ,  מנכ"ל חברת  השעונים וולקן  השווייצרית.
   

שאלה: מר ואנוטי אתה המנכ"ל הנוכחי של וולקן ויו"ר  אקסלנס אחזקות בע"מ שמחזיקה (בין השאר) בחברת וולקן איך התגלגלת לעולם שעוני היוקרה? 

"חבר והשותף מרכזי שלי מר ג'ון אספרי  שלי קרא לי לפני 17 שנים  והכיר לי את התחום , הייתי צריך לעזוב את את החברות שניהתי כמה מהן היו ממפורסמות ביותר בשוויץ ,הוא שאל אותי אם אנחנו הולכים למשא ומתן לרכישה או לא, ואמרתי שכן, לבדוק את כל זה!
באותו הזמן עדיין היה לי לא הרבה ידע בתחום של שעונים מכאניים, אבל הענף זה כבר ריתק אותי כבר. אז באנו למשא ומתן ושסופו של דבר קנו רכשנו את הבעלות ואני הפכתי לחובב שעונים מקצועי.


שאלה :וולקן הוא מותג אייקוני ויש לו מעריצים רבים, היסטוריה עשירה ודגמים יוצאי דופן, איך היית מגדיר את קווי הבסיס   האם תוכל לסקור עבורנו את  נקודות המפתח העיקריות  של המותג?

אני אנסה להיות קצר בתשובה שלי, כי יש כל כך הרבה. בשלב מוקדם מאוד בלמעלה מ 155 שנותיה של ההיסטוריה, וולקן הוא יצירה שכבר זיכתה  אותו בפרס כבר בשלהיי המאה ה- 18."
 

במהלך שנות ה 20 של המאה הקודמת דגמי הנשים של וולקן היו סנסנציונים והכתיבו אופנה.בשלהי שנות ה -30, וולקן נתנו חסות לקבוצות הספורט של לריאל מדריד, כמו גם לנבחרת הלאומית של כדורגל איטלקי.עם המצאת השעון המעורר המכני הראשון ע"י וולקן  בשנת 1947, עידן חדש נפתח למותג והוא  הפך ליותר משגשג. "הקריקט" נולד, ואיתו  השעון האייקוני שמלווה כל  נשיא  אמריקאי בתקופת כהונתו. "שעון של הנשיאים" הייתה לסיסמה של וולקן.


כדי לחגוג את יום השנה ה -90 של המועדון האלפיני האיטלקי בשנת 1954, צוות של 14 מטפסי הרים  החליט להיות הראשון לכבוש K2, שיא ההימלאיה   בהובלתו של של פרופ 'הגיאולוגיה ארידיתו דסיו  Ardito Desio למעלה מ 700 סבלים העבירו  יותר מ -13 טונות של ציוד למחנה הבסיס בגובה של 5,000 מטרים למרגלות הפירמידה המפוארת בתחנת הבסיס. ביולי 31, 1954, הגיעו ראשי המשלחת  שהם עונדים שעון את שעון הקריקט  שלהם הגיע לגובה של 8620 מטרים להפסגה. רק הר אוורסט  גבוה יותר.
אחד ממטפסי ההרים האיטלקים המפורסמים ביותר  וולטר ונאטי, גם הוא היה חלק מהמסע. רק בגיל 24 הוא בילה לילה שלם ב 8000 מטרים ללא חמצן וללא אוהל. חלק חשוב  בהפרכת התזה שהישרדות בתנאים אלה הייתה בלתי אפשרית. אבל ונאטי הצליח להוכיח את ההפך.נקודת ציון חשובה נוספת היא השנה 1961. השעון המעורר היחיד בעולם שצולל מתחת למים ועובד
המותג חייב הרבה לאדם יוצא דופן, הנס קלר, תושב ציריך שתמיד הייתה לו  תשוקה לצלילה. בשנת 1959, המנהלים וולקן אימצו את רעיונותיו והמלצותיו  הם החליטו לפתח שעון, אשר מציג בדיוק את תחנות לחץ השונות בצלילה. מיזם הימי  המפורסם היה  née.De, מצויד  עם שעון  "הקריקט"   בתוך  הפעמון  אפשר היה לשמוע בצורה מושלמת מתחת למים, יתרון מובהק במעמקים החשוכים של האוקיינוס.
בניסיון הראשון שלו  להגיע לעומק של מטר -155 באגם מאג'ורה, באמצעות תערובת גז מהפכני שנרקחה על ידי פרופסור במכון השוויצרי ציריך הטכנולוגיה וזמני לחץ מקוצרים מאוד, קלר הציג  לקהל ולעיתנואי של העיתון היומי השוויצרי החדש "Blick" את ההישג.  החדשות של הישגו תהדהדנה סופו של דבר בכל רחבי העולם. למעלה מ -500 מאמרים הנוגעים להישג שלו וחדשות שונות הביאו תהילה מיידית לצוללן. קלר שבר את השיא שלו מאוחר יותר בחוף של לוס אנג'לס, ליד אי קטלינה. ב -2 בדצמבר 1962, הוא הגיע לעומק של 315 מטרים. קלר היה שגריר של וולקן והצלחה יוצאת דופן שלו מיקמה את וולקן שמובילה בתחום.
 


שאלה : שנות ה -2000 סימנה את התחייה של שעוני שעוני וולקן , איך הצלחתם  להחיות ולהצית מחדש את המותג  בקרב אוהבי השעונים?

"בין השנים  2000 עד 2009, הושקע הרבה מאמץ  להנפיק  "חידוש" של קריקט  עם  מנגנון התנועה המקורי. בנוסף, גם גרסה אוטומטית של תנועת הקריקט האגדית פותחה . למרבה הצער, לא היה מספיק כסף זמין להשקעה בקמפיינים שיווקיים גדולים והניהול של היום החליט לאמץ  את גל  מותגי השעונים הגדולים,  וולקן מנסה וממשיך לפתח קו עכשווי של  שעונים.
במקביל ננפיק קו שעונים אשר נאמן למקור בעיצובים של שנות ה 40' ושנות ה 50' של המאה הקודמת עם 
מנגנוני קריקט."


איך היית מגדיר את  הקונספט של שעוני וולקן ?

"השם וולקן  מסמל את הלך הרוח שלנו; אנחנו לא אחד ממפעלים "המבריקים" אלה, יש כל כך הרבה מותגים מפורסמים שטוענים כי כדי להיות הטוב ביותר לייצר שעונים ..
VULCANUS, בנו של יופיטר וג'ונו לא היה ידוע ביפיה, להיפך, זה היה מפורסם ומוכר לעבודה המדהימה שלו לאלים. הוא עשה את התכשיטים היפים ביותר לאלים, זה כמו לייצר את  שרביטו של צדק, את החצים של אפולו ודיאנה, כמו שריון אפולו."


שאלה :וולקן קריקט ידוע כשעון של  נשיאי ארה"ב, אתה יכול לספר לנו עוד על זה?

אכן, אם כי וולקן  מייצר שעונים  מאז 1858, המותג זכה למוניטין עצום עם המצאת השעון המכני הראשון עם "האזעקה" (מעורר מכני) , שהתפרסם בשנת 1947 תחת השם "קריקט" (בשל צליל המסוים מזכיר ארבה).
הארי טרומן בשנת 1953 קיבל את שעון וולקן  הראשון שניתן לנשיא מכהן והוא התחיל את המסורת  ולכן, נשיא של ארצות הברית קיבל וולקן.
אחד הסיפורים המפורסמים ביותר על הקריקט לכבוד הנשיא אייזנהאואר
אייזנהאואר ענד וולקן  קריקט כשהוא היה במשרד. אחד הסיפורים המשעשע ביותר שאירעו בעת שלבש שעון הקריקט היו במהלך מסיבת עיתונאים שבה  הודיעו על התעריפים החדשים של שעונים שוויצריים. האזעקה בשעונו צילצלה תוך כדי  מסיבת עיתונאים וכולם ידעו שהוא עונד קריקט, רגע אירוני במובן הומוריסטי!
שאלה :בשנת 2013, וולקן עשתה הקאמבק שלו ביריד באזל אחרי 33 שנים של היעדרות האם השתתפות שם היא הכרחית בעולם השעונים המודרני ? ואיך הייתה  שנת 2014 למותג ?

זה נכון, תערוכת בזל  היא פשוט חובה למותגים מובילים בכירים -וזה חייב להיות ממוקם באולם 1.יש כמובן
הוצאות כספיות לא מבוטלות כדי להציג שם .
 
בבזל 2014 היתה  הצלחה גדולה לוולקן לא רק עם הדגמים החדשים המדהים שלנו שהוצגו אלא גם הנתונים הסטטיסטיים הגבוהים ביותר במכירות מכל שנה אחרת ופתיחת השווקים חדשים, אלא גם על ידי העניין העצום מהתקשורת שולקן הצליחה להשיג.
 
מה הם הנתונים של וולקן ? במונחים של  כמות שעונים בכל שנה ? מחזור? שאיפות לשנים הקרובות?
בשנת 2013 יצרנו כ -3,000 שעונים תקציב מכירות לשנה של קצת יותר מ -5 מליון פרנק שוויצרי.
התכנון שלנו ב 2018 להגיע ל מחזור  של 10 מיליון פרנק שוויצרי בשנת ולהכפיל את כמות היצור .


שאלה :אסיה עדיין היא שוק חזק למותג? מה היא התפלגות מכירות ברחבי העולם? האם אתם מתכוונים לפתוח  בוטיקים בשנים הקרובות ? האם אתם מתכוונים להגדיל את הקבוצה?  דרום אמריקה היא אחד המקומות שהיא או וולקן הוא או הוא חיזוק נוכחותה?

כן, אסיה היא שוק  חזק עבור וולקן  למרות כמה כישלונות שסבלנו כמו מותגים אחרים בשוק זה. היום, אסיה עדיין מהווה כ -25% מהמכירות הגלובליות שלנו.
נכון להיום  פתחנו שתי חנויות בסין ואנחנו צריכים להוסיף כמה בסין, סינגפור ומלזיה. עם זאת, בניגוד לקבוצות השענות הגדולה, אנחנו לא מתכוונים להפריד אותנו מהמפיצים והסוכנים שלנו. חנויות אלה הן חלק מתקציב השיווק  שלנו והן תמיכה ישירה למאמציהם של השותפים שלנו.
שאלה:ספר לנו על שני דגמים מענינים של וולקן?

זו השאלה הקשה ביותר ביקשה בראיון הזה, כי אני אוהב את כולם ורובם נמצאים באוסף האישי שלי. אבל אם צריך לבחור  יש לי: דגם הנשיאים  ה -50 נשיאי המהדורה המוגבלת לרבי הנקוק Herbie Hancock,
כמו גם את המהדורה המוגבלת 2014 פגסוס Cloisonne.
 שאלה :איזה שעון אתה עונד היום ?
Nautical Seventies Edition Limitée
שעון עמיד לים או לבריכה , אייקוני הרבה צבע מושך תשומת לב ונותן לי הזדמנויות רבות לדבר על וולקן.שעוני וולקן בישראל  
 

יבואן רשמי של המותג :ד.ח סחר בינלאומי בע"מ - שניידר בית השעון והתכשיט תל אביב 
חנות ראשית ומעבדת שרות ארצית :ברודצקי 15 תל אביב טלפון 03-6414073
 


 
≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈≈

רולקס לונג'ין
אומגה וולקן בולגרי קרטייה
שאנל טיסו אטרנה
מייקל קורס טאג הויר
טורי ברץ בל ורוס
לונג'ין  כרונוסוויס
הובלו סרטינה מונבלאן
פטק פיליפ בריגה
בל ורוס מוריס לקרואה
זניט סייקו קסיו סווטש
לאנגה זון 
ברייטלינג 
בלאנפיין אודמר פיגה
שופארד לואי הררד

ריימונד וויל
אטרנה ברברי ואגנר
לומינוקס טודור  פנדי
אייס ורסצ'ה לוקמן
דיור גס מידו פוסיל
ארמני  שאנל אלפינה
ריימונד וויל כורום

גראהם   נאוטיקה
ושרון קונסטנטין גוצ'י
קרל לגרפלד פנדי
פורטיס ג'יקוב אנד קו
יו-בוט גלאס הוטה
קלווין קליין סבן פריידי
אוריינט ריצ'רד מייל הרמס
פורש דיזיין  די גרסיאנו
ארנולנד אנד סאן דיפ בלו
פיאז'ה יגר לה קולטורה 
אטרנה ג'ארד פריגו 
דוקסה 
 ריצ'ארד מייל 
  
משווקים מורשים 
שעוני אומגה
 
 
 
 
 

כל טיים
ירמיהו 6 ת"א
אבן גבירול 51 ת"א
משווקים מורשים

אומגה 

03-5461547


 

שעון אוריס במבצע רק
9,990 שקל
(במקום 16,417 שקל)
לחצו כאן לפרטיםעכשיו בפורום שלנו...