-   כל טיים  -

תשלומים נוחים - טרייד אין - שרות ואחריות  - מוניטין רב שנים - קנייה בטוחה - משווקים מורשים ורשמיים

הצגת הודעה בפורום זירת השעונים
RSS    חפש הודעות
תיאור הפורום   |   הודעת המנהל/ת   |   חוקי הפורום   |   בהנהלת: the watch

כמה דברים...   

מאת:  רעם קפילוטו    Dec 14, 2014  ||  00:43

בהקשר לדיון הזה שוחחתי עם דקות ארוכות עם הנציג של יוליס... שאלתי אותו מדוע יוליס שמציגה שעונים כי איכותיים, הציגה בשנים האחרונות מספר שינויים טכנולוגים, הציגה מספר מנגנונים עם ביצועים נהדרים, לא מקדמת מנגנון דק? כלומר מדוע היא לא מפתחת את ליין "הקלסיקו" שלה כמו שפיתחה את ליין "המארין"?

תשובתו הייתה:
"אנו מפעל נישתי עם יכולת ייצור ומכר מוגבלים לא רוצים או צריכים כרגע לפתח מנגנון שכל יעדו הוא לליין הפחות מייצג של החברה גם אם הוא מאוד מבוקש ופופלרי בחברות אחרות... קלאסיקו הוא ליין שתמצא דומים לו בIWC,JLC,CHOPARD וכל חברה יוקרתית אחרת.... אבל לא תמצא שום דבר דומה "למארין" או "לאל טורו" או "לפריק"... לייצר מנגנון לליין הכי פחות דומיננטי בחברה זה לא כלכלי... במיוחד כישיש לך אפשרות לעשות שימוש בטכנולוגיה קיימת ולהביאה לסטנדרט שמקובל בחברה (ETA2892) בזמן הקרוב זה יהיה חייב לקרות אבל הכלכלה העולמית במיתון וזה לא הזמן להשקיע הרבה כספים בליין שהוא נתח פחות גדול מהקהל שלנו, אנו מעדיפים כרגע לשמר ולקדם ליין מבטיח יותר שבעתיד יתמוך בחברה יותר"

התשובה שלו כלל הרבה תשובות שנתנו הרבה מנכ"לים אחרים, גם דופור אמר זאת כאשר כיהן בזניט, כאשר נשאל לגבי פיתוחים עתידיים ולמה לצפות הוא ענה אומנם 2013 הייתה "השנה" של זניט כמפעל עם זאת אנו מזהים תאוטה בשוק ובכלכלה וזה לא הזמן לקחת סיכונים שעלולים להוות סכנה לחברה...

הדברים האלו עולים בקנה מידה אחד עם מרבית הדגמים של מרבית החברות... אנו רואים אותה גברת בשינוי אדרת... אותם דגמים בשינויים קלים, אותם דגמים בצבעים שונים.... מעט מאוד דברים חדשניים לחלוטין...

תוסיפו את זה לנתונים הבאים:
IWC היא בניגוד למה שנאמר כאן אחת החברות היותר רווחיות בריצ'מונד, היא בעלת גידול של למעלה מ20% בשנה החולפת, היא נמכרת כמעט בכל קטגוריה...

60% ממכירות החברה הן מליין הפורטוגז... מדובר בליין שמתאפיין בדגמי ספורט אלגנט ולכן מרבית הדגמים הם דגמי הכרונו, 7 ימים , מתיחה.... אף אחד מהם אינו מתיימר להיות שעון דק בשל הפרופורציות שמהוות הצלחה ולכן אין מגמה להקטין את השעון...

15%-20% נוספים הם מליין הפיילוט שגם הוא אינו מתאפיין בפרופורציה של שעון דק... הרבה כרונו, שעונים גדולים וברורים....

נשאר לנו 20%-25% שמתוכם יש רק שני ליינים שיכולים היו להשתדרג במנגנון דק (פורטופינו שנמכר היטב בכל הגרסאות, דה ווינצ'י שהוא קיום הכי פחות פופולרי)

לסיכום:

עם מנתחים את הפרטים גם לאור הדברים שאמר נציג יוליס ולאור דברי הנציגים לצד הנתונים הקיימים ניתן לקבל תמונה ברורה שהחברה רוצה למכור שעון עם מראה יוקרתי עם שם יוקרתי וביצועים טובים במחיר שיכול להרשות לעצמו אדם ממוצע... מבחינה כלכלית השולטים בחברה לא רואים לנכון לפתח מנגנון שאולי יהיה הבסיס ל20% מהמכירות... אומנם כרונו דק היה יכול להתקבל בברכה אבל התהליך של פיתוח שלו היה יכול לייקר את השעון משמעותית מה שלא רצוי מבחינתם... נכון לרגע זה יש להם מתכון מנצח....

בואו לא נשכח שאת מרבית הלקוחות לא מעניין מה יש בפנים, העיקר שרשום שהאפהאוזן, זה נראה שהאפהאוזן
ומתפקד בצורה גבוהה מאוד...

אני כלל לא סבור שהחברה לא מחזיקה את האנשים והשענים הנכונים כדי לפתח מנגנון דק... אני בטוח שההחלטה מגיעה משיקול כלכלי בלבד...
ויתכן שממש בימים אלו ישנם אנשים ששוקדים על זה...

לגבי עתיד החברה...אין לי כל ספק..... IWC לא נעזרת בשום מפעל אחר כדי לייצר ולתכנן את שעוניה אלא אם מחשיבים את סליטה שמחליפה את ETA באספקה של מנגנוני בסיס לדגמי הכניסה...

תוסיפו לכך את ההצלחה שלהם בשנים האחרונות ותמצא שהיא לא תעלם מהמפה, היא פשוט רווחית מדי כדי להרשות זאת, וכנראה שאם מתבוננים בדגמי הכרונו קלאסיק, הגראנד קומפליקיישן , הטורבינים ואף בצלילה היא חברה שמחזיקה בהמון משאבים וידע הנדסי...

"כי אנו, המבינים את סוד החיים, איננו מייחסים למִספרים חשיבות יתרה"

הוסף תגובה
  מסר לכותב/ת   קישור להודעה   הדפסה   שלח לחבר/ה
• 
אז מה קרה ל IWC   degas
  Dec 13, 2014 | 17:53
• 
אני חושב   watch man
  Dec 13, 2014 | 20:09
° 
חרטה=חתרה   watch man
  Dec 13, 2014 | 20:11